Biuletyn "Warszawskie spojrzenie na rewitalizację"

opublikowano: Piątek, 6 Grudnia, 2013 - 09:43,

"Warszawskie spojrzenie na rewitalizację" to biuletyn poświęcony problematyce rewitalizacji w stolicy. Jest on wydawany cyklicznie, począwszy od listopada 2011 r.

Pierwszy numer z listopada 2011 został poświęcony m.in. osiągnięciom Lokalnego Programu Rewitalizacji, inicjatywie Jessica, rewitalizacji ul. Chłodnej.

Drugi numer z sierpnia 2012 r. zawiera m. in. informacje o działaniach społecznych realizowanych w dzialnicach uczestniczących w Lokalnym Programie rewitalizacji m.st. Warszawy na lata 2005-2013, rewitalizacji obiektów sportowych w dzielnicy Włochy, o dobrych praktykach adaptacji obiektów postkolejowych, a ponadto opis sposobów skutecznej rewitalizacji.

Trzeci numer z listopada 2012 r. zawiera wywiad z Zastępcą Prezydenta m.st. Warszawy Michałem Olszewskim i m.in. artykuły na temat Rewitalizacja w kontekście prowadzenia polityki rozwoju miasta oraz Partnertstwo Publiczno-Prywatne a rewitalizacja.

Czwarty numer z sierpnia 2013 r. zawiera informacje o warsztatach architektonicznych i urbanistycznych Charette, a ponadto artykuły dotyczące Pragi Północ i programie "Blok, podwórko, kamienice ożywiły się dzielnice"

Piąty numer z listopada 2013 r. zawiera artykuły dotyczące odnowy terenów zieleni w procesie rewitalizacji, planów rewitalizacyjnych Warszawy do roku 2020, debaty z udziałem Pani Prezydent m.st. Warszawy Pani Hanny Gronkiewicz-Waltz oraz rewitalizacji prowadzonej w dzielnicy Praga Południe.

Poniżej znajdują się wszystkie dotychczas wydane numery biuletynów "Warszawskiego spojrzenia na rewitalizację".

Wszystkich zainteresowanych tematyką rewitalizacji m.st. Warszawy serdecznie zapraszamy do współtworzenia biuletynu „Warszawskie spojrzenie na rewitalizację”.

Propozycje artykułów do biuletynu prosimy przesyłać na adres mailowy: rewitalizacja@um.warszawa.pl

Biuletyn "Warszawskie spojrzenie na rewitalizację" Nr 6, listopad 2014
    (plik: biuletynnr6_11-2014_rewitalwawa_www.pdf, rozmiar pliku: 4611.2 KB)
    Biuletyn "Warszawskie spojrzenie na rewitalizację" Nr 5, listopad 2013