Festiwal Otwarta Ząbkowska

opublikowano: Czwartek, 24 Maja, 2018 - 14:05, iborowek

W tym roku ul. Ząbkowska będzie wyłączona z tranzytowego ruchu samochodów przez całe wakacje (od 30 czerwca do 2 września). W tym okresie swoje działania na Ząbkowskiej prowadzić będzie Teatr Powszechny, który swój program Festiwalu zaprezentuje w weekendy 7-8 lipca, 21-22 lipca, 4-5 sierpnia, od 23 sierpnia do 2 września. W pozostałe dnie na ulicy prowadzone będą działania artystyczne, rekreacyjne i sportowe.

Fundacja Skwer Sportów Miejskich wraz z pracownią architektoniczną WXCA na zlecenie Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy opracowują projekt zagospodarowania ulicy, który odpowie na potrzeby mieszkańców ustalone podczas ubiegłorocznego festiwalu Otwarta Ząbkowska.

Projekt będzie miał formę prototypu – tymczasowego zagospodarowania, które pokaże pomysły projektantów i pozwoli na sprawdzenia w praktyce ich założeń. Dzięki takiej formie będziemy mogli porozmawiać o tym jak docelowo zagospodarować ulicę oraz zobaczyć, czy wymyślone rozwiązania są wygodne w użyciu i estetyczne.

W trakcie wakacji wraz z zespołem będziemy prowadzić rozmowy z mieszkańcami i osobami odwiedzającymi ul. Ząbkowską, na bieżąco wprowadzać zmiany zasugerowane przez użytkowników i wynikające z naszych obserwacji, w których wesprze nas zespół Centrum Wyzwań Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Zagospodarowanie ul. Ząbkowskiej będzie też okazją do wprowadzenia wielu form aktywności rekreacyjnej dla wszystkich pokoleń, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców określonymi w trakcie ubiegłorocznego festiwalu. W weekendy będą odbywały się animacje prowadzone przez stowarzyszenia i organizacje sportowe działające na Pradze, a w trakcie tygodnia cała infrastruktura będzie bezpłatnie dostępna dla wszystkich mieszkańców.

Wakacyjna realizacja przy ul. Ząbkowskiej będzie zapowiedzią zmian na wielu ulicach Pragi, których przebudowa jest planowana w ramach programu rewitalizacji prowadzonego przez Urząd Miasta. Dlatego zapraszamy do odwiedzin ul. Ząbkowskiej wszystkich mieszkańców bezpośredniego sąsiedztwa, jak i innych części Pragi - mamy nadzieję, że dzięki zebranym opiniom sprawimy, że ulice Pragi po renowacji będą dla mieszkańców powodem do dumy.

Działania Teatru Powszechnego w ramach Festiwalu dostępne są w serwisie powszechny.com.