Program Rewitalizacji

Program Rewitalizacji

MINIGRANTY - pierwsza edycja konkursu CAL na wsparcie projektów lokalnych

Increase Normal Decrease
share
opublikowano: Piątek, 25 Marca, 2016 - 12:48, iborowek

Zapraszamy mieszkańców, grupy nieformalne, organizacje, instytucje oraz wszystkich zainteresowanych, działających na terenie objętym Zintegrowanym Programem Rewitalizacji m. st. Warszawy, do udziału w konkursie! Zwycięskie projekty mogą otrzymać dofinansowanie do 2 500 zł, a ich realizatorzy wsparcie animatora CAL w zaplanowaniu i przeprowadzeniu działań. Nabór w ramach pierwszej edycji konkursu odbędzie się w terminie 31 marca - 14 kwietnia 2016 roku.


Celem Konkursu jest zwiększenie aktywności mieszkańców terenu objętego Zintegrowanym Programem Rewitalizacji m.st. Warszawy (dzielnice Praga-Południe, Praga-Północ i Targówek) oraz ich udziału w różnych obszarach funkcjonowania miasta poprzez wsparcie finansowe (minigranty) projektów lokalnych realizowanych przez mieszkańców. Kolejne edycje konkursu będą ogłaszane co kwartał w latach 2016-2018. W sumie odbędzie się 12 edycji konkursu.

 

Działania w ramach projektu powinny być zaplanowane do zrealizowania w ciągu maksymalnie 90 dni i wpisywać się w następujące obszary:

  • pobudzanie zaangażowania mieszkańców terenu objętego ZPR w sprawy lokalne,
  • zachęcanie mieszkańców terenu objętego ZPR do podejmowania oddolnych działań na rzecz dobra wspólnego,
  • zwiększenie aktywizacji społeczności sąsiedzkich,
  • wspieranie integracji społeczności na poziomie lokalnym,
  • wykorzystywanie lokalnej infrastruktury i zasobów,
  • poszukiwanie i rozwijanie  innowacyjnych rozwiązań problemów społecznych.

Adresatami działań powinni być mieszkańcy terenu objętego ZPR. 

Regulamin konkursu, wzór formularza zgłoszeniowego oraz sprawozdania z realizacji projektu znajdują się na stronie www.centrumpaca.pl/minigranty/