Biuro Polityki Lokalowej i Rewitalizacji Urzędu m.st. Warszawy zaprasza do składania ofert na wykonywanie czynności eksperta ds. ożywienia gospodarczego. Termin składania ofert do 15 listopada 2016r.
ZAPYTANIE OFERTOWE
(Zamówienie, którego wartość nie przekracza wyrażonych w złotych równowartości kwoty 30.000 EURO - art. 4 pkt. 8 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych)
Zadanie to będzie realizowane w ramach projektu pn. „Rewitalizacja – wspólna sprawa” współfinansowanego ze środków UE, z Europejskiego Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna na lata 2014-2020. Projekt jest realizowany na podstawie umowy zawartej pomiędzy Ministrem Rozwoju a miastem stołecznym Warszawa. W realizację Projektu zaangażowane są Biura Urzędu m.st. Warszawy, Urząd Dzielnicy Praga Południe, jednostki organizacyjne m.st. Warszawy oraz Muzeum Warszawskiej Pragi. Polega on na wypracowaniu modelu przeprowadzenia rewitalizacji na obszarach miejskich poprzez opracowanie ścieżek dojścia do rozwiązania problemów w zakresie ożywienia gospodarczego i zwiększenia atrakcyjności inwestycyjnej.
1. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA (kod CPV 79400000-8) tj. usługi doradcze w zakresie działalności gospodarczej i zarządzania oraz podobne).
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie czynności eksperckich po stronie Zamawiającego przy realizacji zadań w ramach projektu „Rewitalizacja – wspólna sprawa”:
Zadania do wykonania przez eksperta:
Zadanie wiodące polegające na merytorycznym wkładzie oraz konsultacji i doradztwie przy opracowywaniu dokumentów niezbędnych do wyłonienia wykonawcy dla realizacji zadania nr 1 tj.:
„Opracowanie strategii dotyczącej gospodarowania lokalami użytkowymi wraz z rekomendacją zestawu funkcji dla poszczególnych ulic oraz profilu najemców wspomagających ożywienie gospodarcze na wybranym obszarze Pragi Płn i Pragi Płd: w tym przeprowadzenie analizy stanu obecnego sektora handlu w lokalach wraz z uwzględnieniem przyczyn powstawania pustostanów, analizy rynkowych stawek czynszu w porównaniu do stawek miasta, analizy stanu technicznego wybranych lokali użytkowych wraz z opracowaniem dokumentacji technicznej, analizy procedur najmu lokali użytkowych wraz z sugerowanymi zmianami możliwymi do wprowadzenia w polskim systemie prawnym. Przeprowadzenie konsultacji społecznych wśród interesariuszy”.
Przewidywane czynności w ramach wyżej opisanego zadania to:
Pozostałe zadania do wykonania przez eksperta:
2. WARUNKI REALIZACJI ZAMÓWIENIA (jeśli dotyczy)
3. WARUNKI PRZYSTĄPIENIA DO ZAPYTANIA OFERTOWEGO (jeśli dotyczy)
Oferenci ubiegający się o wybór na eksperta ds. ożywienia gospodarczego powinni wykazać się niezależnością od Zamawiającego, a także niezbędnym doświadczeniem. W postępowaniu mogą wziąć udział Oferenci:
Warunki udziału w postępowaniu
1. Wymagania i doświadczenie niezbędne:
2. Wymagania pożądane
4. KRYTERIA OCENY OFERTY:
1. Cena brutto oferty: 50%
2. Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku: 50%
Wykształcenie wyższe |
Brak wykształcenia wyższego – odrzucenie oferty |
Doświadczenie w tworzeniu dokumentów o znaczeniu strategicznym: programy, strategie, plany rozwoju; weryfikowane będzie na podstawie dokumentów poświadczających udział przy tworzeniu programów, strategii, plany rozwoju lub na podstawie wystawionych referencji. |
Brak doświadczenia w tworzeniu dokumentów o znaczeniu strategicznym – odrzucenie oferty Stworzenie od 2 do 3 dokumentów o znaczeniu strategicznym – 2 pkt.
Maksymalna liczba punktów do uzyskania 10 pkt. |
Doświadczenie w przygotowywaniu analiz rynku nieruchomości; weryfikowane będzie na podstawie dokumentów poświadczających udział przy przygotowaniu programów, strategii, plany rozwoju lub na podstawie wystawionych referencji. |
Brak doświadczenia w przygotowaniu analiz – odrzucenie oferty Przygotowanie od 2 do 3 analiz – 5 pkt. Przygotowanie od 3 do 4 analiz – 10 pkt. Przygotowanie powyżej 5 analiz – 15 pkt.
Maksymalna liczba punktów do uzyskania 15 pkt. |
Znajomość gospodarki nieruchomościami i rynku nieruchomości w Warszawie (sprawdzana będzie podczas prezentacji w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej) |
Maksymalna liczba punktów do uzyskania 10 pkt. |
Udział w okresie ostatnich pięciu lat w projektach dotyczących sfery gospodarczej, przestrzeni publicznej lub poświęconych współpracy z przedsiębiorcami (wsparciu przedsiębiorczości) poświadczone referencjami i prezentacją podczas rozmowy kwalifikacyjnej |
Rozmowa kwalifikacyjna – 10 pkt. Referencje: Od 1 do 2 – 2 pkt.
Maksymalna liczba punktów do uzyskania - 15 pkt. |
Oferenci, którzy przejdą weryfikację formalną zostaną zaproszeni do udziału w rozmowie kwalifikacyjnej, która odbędzie się w terminie uzgodnionym przez strony postępowania.
5. TERMIN REALIZACJI ZAMÓWIENIA: od momentu podpisania umowy do 31 grudnia 2018 r.
Ekspert będzie pełnił usługi eksperckie przez okres od grudnia 2016 r. do grudnia 2018 r. w wymiarze 160 godzin zegarowych: w roku 2016 - 20h; w roku 2017 – 80h; w roku 2018 – 60h. Zamawiający zastrzega, że godziny niewykorzystane w roku 2016 i 2017 przechodzą do wykorzystania w roku następnym.
6. TRYB I TERMIN SKŁADANIA OFERT:
- złożyć w Biurze Polityki Lokalowej i Rewitalizacji Urzędu m.st. Warszawy, ul. Canaletta 2, 00-099 Warszawa, sekretariat pok. 309 do dnia 15 listopada 2016 r. do godziny 15:00.
albo
- wysłać pocztą elektroniczną na adres mailowy osoby prowadzącej postępowanie: Marcin Telakowiec, mtelakowiec@um.warszawa.pl do dnia 15 listopada 2016 r. do godziny 15:00. (maksymalna wielkość załącznika to 10 mb)
7. INNE ISTOTNE WARUNKI ZAMÓWIENIA:
a. Wymagane dokumenty i oświadczenia:
b. W przypadku konsorcjum osób fizycznych oferta powinna być podpisana przez osobę wskazaną do reprezentowania konsorcjum.
c. Termin płatności za realizacja przedmiotu zamówienia: 21 dni od daty złożenia rachunku/faktury w Biurze, a w przypadku osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej do 30 dni od daty złożenia rachunku w Biurze, zgodnie z Umową/zamówieniem.
d. Treść umowy z Wykonawcą, a w szczególności przedmiot i wysokość wynagrodzenia zostanie opublikowana w Biuletynie Informacji publicznej m.st. Warszawy.
e. Wszystkie materiały przygotowane w ramach realizacji przedmiotu zamówienia przez Wykonawcę powinny zostać oznaczone logotypami Zamawiającego oraz zgodnie z zasadami opisanymi w Katalogu Systemu Identyfikacji Wizualnej m.st. Warszawy, a w przypadku projektów współfinansowanych z funduszy europejskich zgodnie z Wytycznymi do tych funduszy.
f. Wykonawca jest związany z ofertą nie dłużej niż 30 dni od dnia ogłoszenia informacji o wyborze najkorzystniejszej oferty.
g. Zamawiający zawiera umowę na podstawie własnych wzorów umów, stosowanych w Urzędzie m.st. Warszawy.
h. Zamawiający na realizację tego zamówienia posiada zarezerwowane środki w wysokości 32.000 złotych (brutto).
8. Załączniki:
Do pobrania poniżej